Bez czasu 2 minuty 5 minuty

Kategoria: Film

Hasła obejmujące tytuły znanych polskich i zagranicznych filmów.

Kategoria: Przysłowia

Zbiór polskich przysłów, idealne do zabawy w starszym gronie.

Kategoria: Inne

Dla każdego coś dobrego czyli filmy, przysłowia i inne.

kalambury.net - generator haseł i hasła do pobrania

Witam serdecznie na stronie Kalambury.net, jest to prosta strona ułatwiającą fanom gry w Kalambury dobra zabawę.
Jak to działa? Zaznaczamy czas w przeciągu którego chcemy pokazywać lub rysować hasło, i naciskamy przycisk, kazdy przycisk odpowiada za inna kategorie tak więc:

  • Filmy - znane z całego świata
  • Przysłowia - polskie przysłowia
  • Mix - Film + Przysłowia + Inne
po naciśnięciu odpowiedniego guzika, na ekranie pokaże nam się hasło i ruszy czas. Teraz musimy zrobić wszystko aby nasza drużyna zdobyła punkt.

Czym są Kalambury?

Podstawowe informacjie na temat zabawy i naszej strony.

Kalambury czyli drużynowa gra towarzyska. Wbrew nazwie która pochodzi od słowa kalambur nie ma ona z nim prawie nic wspólnego...

Krótka charakterystyka gry w Kalambury.

  • Liczba graczy: >4
  • Czas przygotowania: ważne jest wcześniejsze wymyślenie haseł i tu z pomocą przychodzi nam strona Kalambury.net dzięki niej oszczędzimy dużo zawczasu, a wylosowane hasła zaskoczą nas wszystkich.
  • Czas gry: średnio 1-3 minuty na odgadnięcie jednego hasła (przed rozpoczęciem gry ważne jest ustalenie górnej granicy czasu)

Podstawowe zasady gry w Kalambury.

Podstawowym elementem zabawy jest odgadywanie haseł. W ramach ułatwienia zabawy warto jest podzielić hasła na kategorie, na stronie Kalambury.net hasła podzieliliśmy na 3 kategorie Filmy, Przysłowia, i Wszystko. Przed rozpoczęciem gry, lub etapu warto ustalić z której puli będą losowane hasła do odgadywania. W każdym etapie, każda drużyna odgaduje hasło lub hasła, przedstawiane przez jednego z członków tejże drużyny. Dlatego tez minimalna liczba graczy to 6 (3 w każdej drużynie), jednak jest to zależne od rodzaju rozgrywki. Możliwe jest również w trakcie zabawy zamiast pokazywania wprowadzić rysowanie. Ważne jest, zarówno podczas pokazywania jak i rysowania, aby nie używać słów ani wydawać dźwięków, podpowiadających hasło podczas rysowania natomiast nie można używać gestów, ani pisać zarówno wyrazów jak i pojedynczych liter, takie działanie może zepsuć cala zabawę. Więcej na temat zasad i poszczególnych wariacji gry w kalambury znajdziecie na podstronie naszego serwisu rodzaje gry.

Jakie funkcje pełni portal Kalambury.net

Jest to strona czysto rozrywkowa, a cel jaki postawili sobie twórcy serwisu to ułatwienie gry w kalambury, gracze nie muszą wymyślać haseł dla drużyny przeciwnej. Takie rozwiązanie powoduje ze gra w kalambury jest przyjemniejsza i można się skupić tylko na pokazywaniu i odgadywaniu haseł. Generator haseł umożliwia również inne niż tradycyjne rodzaje rozgrywki w kalambury (więcej na ten temat na stronie rodzaje gry)